XIII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Marszach na Orientację GOSK 2012

PDF Drukuj Email
czwartek, 08 marca 2012 16:43

Logo PKInOMarsze na orientację to nic innego jak forma spędzania czasu na świeżym powietrzu. Rozwijają one zdolność orientacji w terenie, uczą czytania mapy oraz podejmowania szybkich decyzji.

Miejscem imprez są zwykle pełne uroku lasy bądź ciekawe tereny miejskie. Uczestnicy pokonują odległości między startem a metą i poszczególnymi punktami kontrolnymi, a więc wszystko odbywa się w ruchu.

Co najważniejsze, tempo ruchu każdy uczestnik wyznacza sobie sam, stosownie do indywidualnych możliwości. Imprezy na orientację mogą mieć formę rywalizacji sportowej (wygrywa najszybszy) lub turystycznej (wygrywa najdokładniejszy). Mogą też być pozbawione elementów rywalizacji (forma rekreacyjna).

Zapraszając na INO, które odbywać się będzie w okolicach Kolbud, proponujemy właśnie formę rekreacyjną. Liczy się chęć aktywnego spędzenia czasu, pozytywne nastawienie do ruchu i wartości poznawcze. Jeżeli uczestnik rozwiąże postawione przed nim zadania, tym większa satysfakcja dla niego i dla organizatorów. Zachęcając do udziału, życzymy udanej zabawy z mapą.

Zapraszamy 10.03.2012 r. (sobota) o godz. 10.00 przed budynek Urzędu Gminy w Kolbudach, gdzie zorganizujemy start trasy rekreacyjnej.

Osoby dobrze radzące sobie z mapą i kompasem oraz lubiące rozwiązywać zagadki zapraszamy na trudniejsze (leśne) trasy, na których obowiązuje kryterium wieku (szczegółowy regulamin na stronie Pomorskiej Komisji Imprez na Orientację: http://www.pkino.gdansk.pttk.pl).

Zapraszamy serdecznie na XIII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Marszach na Orientację „GOSK 2012”. Szczegóły w załączniku.

Jarosław Kabuła i Piotr Żywicki

 

Załączniki:
Pobierz (GOSK.2012_regulamin.pdf)Regulamin GOSK 2012[ ]111 Kb
Poprawiony ( czwartek, 09 kwietnia 2015 15:05 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl