Wyniki XIX etapu wojewódzkiego OMKK "Poznajemy Ojcowiznę" 2012

PDF Drukuj Email
czwartek, 08 marca 2012 18:04

Logo_Poznajemy_OjcowiznePodajemy wyniki etapu wojewódzkiego XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” 2012.

Informujemy, że Centralny Zlot Laureatów XIX edycji OMKK „Poznajemy Ojcowiznę” odbędzie się w dniach 11-13 maja 2012 roku w Prudniku i na terenie Śląska Opolskiego. Organizatorem bezpośrednim Zlotu jest Oddział PTTK „Sudetów Wschodnich” w Prudniku.

Aktualnych informacji na temat Finału prosimy szukać na stronie Zarządu Głównego PTTK: http://mlodziez.pttk.pl/ w dziale Konkursy.

Skład Jury:

  1. Maciej Matoń – członek Komisji Ochrony Przyrody ZG PTTK,
  2. Dariusz Podbereski – pracownik Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego,
  3. Kazimierz Ciechanowicz – ornitolog z zamiłowania,
  4. Jarosław Żurawiński – przewodnik turystyczny,
  5. Świerk Elżbieta – sekretarz Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku,
  6. Świerk Paulina – kierownik RPK PTTK, sekretarz Komisji Historii i Tradycji ZG PTTK.

Do konkursu zgłoszonych zostało 15 prac CD oraz 14 pisemnych, razem 29 prac.

Ze szkół podstawowych: CD – 7 prac, pisemnych 4 prace, razem 11 prac.

Ze szkół gimnazjalnych: CD – 6 prac, pisemnych 6 prac, razem 12 prac.

Ze szkół średnich: CD – 2 prace, pisemnych 4 prace, razem 6 prac.

ZESTAWIENIE ZGŁOSZONYCH PRAC DO OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO KONKURSU KRAJOZNAWCZEGO „POZNAJEMY OJCOWIZNĘ” 2012: 

SZKOŁY PODSTAWOWE

PRACE PISEMNE

DEMSKI ALEKSANDER „Moje miasto – Pelplin” III MIEJSCE

ZS nr 2 w Pelplinie Szkoła Podstawowa

opiekun: Mariola Czapiewska

MAJCHRZAK JULIA „Parki krajobrazowe i rezerwaty na Pomorzu” III MIEJSCE

SP nr 10 w Rumi

opiekun: Alina Dempc

PANEK ALEKSANDRA „Rodzina zza oceanu” II MIEJSCE

SP nr 10 w Rumi

opiekun: Alina Dempc

BIELECKA ALEKSANDRA „W moim magicznym domu Dolinie Zagórskiej Strugi”

I MIEJSCE finał centralny – praca indywidualna

SP nr 10 w Rumi

opiekun: Alina Dempc

PRACE CD

ORŁOWSKI JAKUB „Bramy gdańskie” VII MIEJSCE

SP nr 6 w Rumi

opiekun: Aleksandra Brunat

TUMIALIS PAWEŁ „Moje ścieżki krajoznawczo-turystyczne” VI MIEJSCE

SP nr 10 z OI w Tczewie

opiekun: Hanna Brange

DAWIDOWSKA NATALIA „Moje wycieczki rowerowe po Pomorzu” V MIEJSCE

SP nr 6 w Rumi

opiekun: Aleksandra Brunat

MUCHEWICZ MARTA „Moja Mała Ojczyzna. Małe Trójmiasto Kaszubskie” IV MIEJSCE

SP nr 10 w Rumi

opiekun: Alina Dempc

KOWALEWSKI KAROL „Wycieczka po Pelplinie” III MIEJSCE

ZS nr 2 w Pelplinie Szkoła Podstawowa

opiekun: Mariola Czapiewska

PATERKA ADAM „Gdynia – historia pomnikami pisana” II MIEJSCE

SP nr 6 w Rumi

opiekun: Aleksandra Brunat

KLIMOWICZ DAMROKA „Tajemnice głazów narzutowych na Kaszubach, czyli o diabelskich kamieniach na terenie Szwajcarii Kaszubskiej i nie tylko...”

I MIEJSCE finał centralny – praca indywidualna

SP w Chmielnie

opiekun: Stanisław Klimowicz

GIMNAZJA

PRACE PISEMNE 

POCHOJKA WERONIKA „Warto zwiedzić...Odry – Wiele – Leśno” IV MIEJSCE

Gimnazjum nr 2 w Chojnicach

opiekun: Mirella Stanisławska

BIELECKA ALICJA „Jak poznawałam jaskinie i dziury w ziemi” III MIEJSCE

Gimnazjum nr 4 w Rumi

opiekun: naked celebrities
Kornelia Nowicka-Bielecka

MARKIEWICZ WIKTORIA „W darze Ziemi Puckiej”

II MIEJSCE dodatkowa praca na finał centralny – praca indywidualna

Gimnazjum nr 4 w Rumi

opiekun: Danuta Sosnowska

KAPICKI MACIEJ „Ślady rodu von Below na Ziemi Puckiej”

I MIEJSCE finał centralny – praca indywidualna

Gimnazjum nr 4 w Rumi

opiekun: Iwona Gniewkowska

GIERSZEWSKA MAGDA, ZIÓŁKOWSKA ADRIANNA, BAGNECKI KRYSTIAN, JANCZEWSKA MONIKA „W poszukiwaniu Klakanów” II MIEJSCE – praca zbiorowa

Gimnazjum nr 4 w Rumi

opiekun: Danuta Sosnowska

BIGOCKI ŁUKASZ, LANGE ALEKSANDRA, ROGOWSKA KINGA, DZIEWIAŁTOWICZ MARCEL „Kaszubskim Brzegiem – Ścieżkami Bernarda Chrzanowskiego”

I MIEJSCE finał centralny – praca zbiorowa

Salezjańskie Gimnazjum w Rumi

opiekun: Danuta Sosnowska

PRACE CD

SZWARC JAKUB „Moja Ojcowizna – Pelplin” VI MIEJSCE

ZS nr 2 w Pelplinie Gimnazjum

opiekun: Mariola Czapiewska

WĘSIERSKI KRZYSZTOF „Poznajemy ojcowiznę – Chmielno” V MIEJSCE

Gimnazjum w Chmielnie

opiekun: Stanisław Klimowicz

SKIBA JOANNA, CHOJNOWSKA KLAUDIA „Historia mojej ojcowizny – Pelplin” IV MIEJSCE

ZS nr 2 w Pelplinie Gimnazjum

opiekun: Mariola Czapiewska

BOLDA BARTOSZ, PAŁUBICKI JACEK, MUZA ADRIAN „Atrakcyjność turystyczna Polski – walory kulturalne i przyrodnicze Mazur” III MIEJSCE

Salezjańskie Gimnazjum w Rumi

opiekun: Hanna Topolska

CHEREK DOMINIKA, MAKOWSKI ADAM „Ziemia Subkowska – czy wiesz, gdzie mieszkasz?”

II MIEJSCE

Gimnazjum w Subkowach

opiekunowie: Elżbieta Cisewska i Dominik Szupryczyński

MANIA KONRAD „Niezwykła historia zwykłej osoby”

I MIEJSCE finał centralny– praca indywidualna

ZS nr 2 w Pelplinie Gimnazjum

opiekun: Mariola Czapiewska

SZKOŁY ŚREDNIE

PRACE PISEMNE 

LICHOŃSKA BARBARA „Człowiek z tytanu” III MIEJSCE

ZSSiO XII LO w Gdańsku

opiekun: Mariola Treder

CZAPLICKA NATALIA „Kulturalna perełka Gdańska” II MIEJSCE

ZSSiO XII LO w Gdańsku

opiekun: Mariola Treder

CZAPLIŃSKI OSKAR „Wsiąść do pociągu nie byle jakiego”

I MIEJSCE finał centralny – praca indywidualna

Salezjańskie LO w Rumi

opiekun: Hanna Topolska

KRUSZYŃSKI DOMINIK, LIPIŃSKI KRYSTIAN „Z Helskiej Kosy do Swarzewa, czyli historia falą niesiona” I MIEJSCE finał centralny – praca zbiorowa

Salezjańskie LO w Rumi

opiekun: Hanna Topolska

PRACE CD 

MILLER MAGDALENA „Olimpijczyk – Janusz Kusociński” II MIEJSCE

ZSSiO XII LO w Gdańsku

opiekun: Mariola Treder

NECEL ADRIANNA „SKANSENY”

I MIEJSCE finał centralny – praca indywidualna

Salezjańskie LO w Rumi

opiekun: Hanna Topolska

Poprawiony ( poniedziałek, 12 marca 2012 16:14 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl