Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie "Poznajemy Ojcowiznę"

PDF Drukuj Email
piątek, 31 stycznia 2014 14:34

Logo Poznajemy OjcowizneSerdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną oraz ich opiekunów (nauczycieli bądź rodziców) do udziału w corocznym Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę". W 2014 roku konkurs odbywa się po raz dwudziesty pierwszy. Organizatorem etapu wojewódzkiego w województwie pomorskim jest Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku.

Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę" jest skierowany do uczniów wszystkich typów szkół z całego województwa, a jego celem jest poznawanie Ziemi Ojczystej – od najbliższego regionu po najdalsze zakątki Polski. Polega on na przygotowaniu pracy konkursowej, w formie papierowej bądź multimedialnej (prezentacja, film), indywidualnie lub zespołowo (2-4 osoby), w oparciu o własną dokumentację krajoznawczo-turystyczną, pod opieką nauczyciela, rodzica lub innej osoby pełnoletniej.

Prace mogą dotyczyć historii własnej rodziny, lokalnej tradycji, ojczystej miejscowości, naszej ulicy bądź dzielnicy, historii szkoły, wakacyjnych wędrówek, osób szczególnie zasłużonych dla naszego regionu – wszystkiego, co poszerza naszą wiedzę o Polsce, naszym dziedzictwie, mieście, wsi, województwie i rodzinie. Szczegółowy zakres tematyczny prac określa regulamin.

Prace przyjmujemy do 20 lutego 2014 roku w siedzibie Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku, ul. Ogarna 72 (można dostarczyć osobiście bądź pocztą). Regulamin konkursu jest dostępny na stronie http://mlodziez.pttk.pl/ w zakładce konkursy.

Konkurs jest imprezą punktowaną, umieszczoną w Wojewódzkim Kalendarzu Imprez na rok 2013/2014 w kategorii Konkursy wiedzy Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku

Poprawiony ( piątek, 31 stycznia 2014 14:36 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl