Podsumowanie etapu wojewódzkiego XLIV OMTTK Kwidzyn 2016

PDF Drukuj Email
wtorek, 26 kwietnia 2016 17:00

Turniej Kwidzyn 2016Sprawozdanie z przebiegu etapu wojewódzkiego 44. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, który odbył się w dn. 23-24 kwietnia 2016 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie.

Komendantem tegorocznego turnieju był Piotr Żywicki, sędzią głównym – Justyna Kuźba, a sprawy organizacyjne prowadziła Elżbieta Świerk. Głównym organizatorem turnieju był Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku, a współorganizatorami – Oddział PTTK w Kwidzynie, Urząd Miejski w Kwidzynie, Starostwo Powiatowe w Kwidzynie, Nadleśnictwo Kwidzyn, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Kwidzynie i Hufiec ZHP Kwidzyn. Do udziału w OMTTK zgłosiło się 13 drużyn z woj. pomorskiego, a konkretnie – z Gdańska, Gdyni, Rumi i Starogardu Gdańskiego, w kategorii szkół podstawowych 6 drużyn, szkół gimnazjalnych – 4 drużyny i szkól ponadgimnazjalnych – 3 drużyny.

W sobotę, 23 kwietnia 2016 r. po przyjęciu drużyn, które otrzymały materiały promocyjne z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie, Starostwa Powiatowego w Kwidzynie i Nadleśnictwa Kwidzyn oraz znaczki okolicznościowe, komendant – w obecności przedstawicieli Oddziału PTTK w Kwidzynie – Mariusza Wesołowskiego, Janusza Pressa i Henryka Michalika przywitał wszystkich i omówił przebieg turnieju. Impreza rozpoczęła się od marszu na orientację, kolarskiego toru przeszkód oraz jednej z konkurencji „Turystycznego ABC” – rozpoznawania odznak PTTK. Opiekunowie zaś udali się z przewodnikiem Henrykiem Michalikiem na zwiedzanie Kwidzyna. Po obiedzie odbywały się kolejne konkurencje: test wiedzy, rozpoznawanie obiektów turystyczno-krajoznawczych woj. śląskiego i obiektów z listy UNESCO, ocena zdobytych odznak i uprawnień PTTK, gra azymutowa, samarytanka i terenowy tor przeszkód. Poszczególne konkurencje prowadziły następujące osoby: Urszula Ebertowska, Elżbieta Zawadzińska i Stanisław Ebertowski, Paulina Świerk, Joanna Kuźba, Justyna Kuźba i Elżbieta Świerk, Piotr Żywicki, przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kwidzyna oraz harcerze z Hufca ZHP. Zmagania turniejowe trwały do późnych godzin. Po kolacji dla wszystkich drużyn i opiekunów zorganizowano grę miejską, która okazała się fajną zabawą terenową, w czasie której uczestnicy mogli poznać wiele ciekawostek dotyczących historii Kwidzyna.

W niedzielę, 24 kwietnia po śniadaniu młodzież udała się w kierunku zamku i katedry, na zwiedzanie Muzeum w Kwidzynie. W tym czasie organizatorzy przygotowywali zakończenie turnieju i dzielili nagrody, pozyskane dzięki szczodrości przede wszystkim Urzędu Miejskiego w Kwidzynie, Starostwa Powiatowego w Kwidzynie, Nadleśnictwa Kwidzyn i Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku. Podsumowanie OMTTK poprowadziły Justyna Kuźba i Paulina Świerk, a dyplomy wręczał wiceprezes Oddziału PTTK w Kwidzynie – Janusz Press. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju zostały nagrodzone. Trzy zwycięskie drużyny, które zajęły I miejsce w swoich kategoriach wiekowych, otrzymały puchary ufundowane przez Urząd Miasta Kwidzyna. Rozdano też nagrody indywidualne, za najlepszy wynik w teście wiedzy oraz za największą liczbę zdobytych odznak i uprawnień PTTK, a drużynowo – za najlepszy wynik w marszu na orientację oraz w grze miejskiej. Nagrody otrzymali też uczniowie ze Starogardu Gdańskiego – za udany debiut w turnieju. Na koniec Elżbieta Świerk, sekretarz Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku, wręczyła opiekunom drużyn listy gratulacyjne za przygotowanie uczniów do imprezy, a jednej z opiekunek z Rumi – Alinie Dempc – Złotą Odznakę „Zasłużony w pracy PTTK wśród Młodzieży”.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi w składzie: Julia Konarzewska, Zuzanna Lipka i Oliwia Włodarczyk, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi w składzie: Michał Bielecki, Karolina Słupecka i Natalia Witkowska, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 50 w Gdańsku w składzie: Adrianna Osęka, Zofia Juszko i Weronika Laskowska. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyło Gimnazjum nr 4 w Rumi w składzie: Aleksandra Bielecka, Zofia Melzer i Jakub Kuźba, II miejsce – Salezjańskie Gimnazjum w Rumi w składzie: Aleksandra Panek, Mateusz Klebba i Jakub Mazurkiewicz, III miejsce – SKKT PTTK „Ptaki Wędrowne” z Gdańska przy Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku w składzie: Julia Osęka. Maciej Mechliński i Mikołaj Żurawiński. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyło SKKT PTTK „Wagant” z Rumi przy Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku w składzie: Natalia Dawidowska, Filip Mucha i Mateusz Węsierski, II miejsce – SKKT PTTK „Włóczykij” z Rumi przy Oddziale Regionalnym PTTK w Gdańsku w składzie: Alicja Bielecka, Michał Gierszewski, Adam Ławrynowicz, III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rumi w składzie: Dominika Bielaszewska, Paulina Chmielewska i Natalia Taube.

Elżbieta Świerk, sekretarz Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku

Logo Oddziau Regionalnego PTTK w Gdansku   Logo PTTK KwidzynZnak pttk

Poprawiony ( wtorek, 26 kwietnia 2016 17:06 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl