I Regionalny Pomorski Zlot Turystyczny PTTK "Żuławy Wiślane 2024"

PDF Drukuj Email
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:11

Zlot Zulawy 2024W dniach 6-7 kwietnia 2024 roku odbył się I Regionalny Pomorski Zlot Turystyczny PTTK „Żuławy Wiślane 2024”, dedykowany członkom PTTK Oddziału Regionalnego w Gdańsku im. Doktora Mariana Czyżewskiego.

Organizatorem I Zlotu był Klub Turystyczny PTTK „Szuwarek” w Nowym Dworze Gdańskim. W Zlocie uczestniczyło blisko 40 osób z 6 kół i klubów Oddziału. Głównym celem Zlotów – pierwszego i kolejnych – jest integracja jednostek organizacyjnych naszego Oddziału, czyli kół i klubów, oraz poznanie naszego regionu, czyli województwa pomorskiego.

Program I Zlotu, który ułożył kol. Wiesław Olszewski, obejmował zwiedzanie: Izby Regionalnej „Ceglana Zagroda” w Powalinie, najniższego punktu w Polsce w miejscowości Marzęcino (2,2 m p.p.m.), stacji pomp w Osłonce, kościoła Parafii Greckokatolickiej pw. św. Mikołaja w Cyganku (Żelichowie) i Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim.

Mieliśmy też okazję degustować potrawy regionalne w Gospodzie „Mały Holender” w Żelichowie. Dzięki zaangażowaniu naszych przewodników – a wśród nich należy wymienić Lillę Koller i Renatę Lewicką, Jacka Grossa, Tadeusza Oszczyka, ks. Pawła Potocznego, Andrzeja Grabowskiego i oczywiście Komandora Zlotu, Wiesława Olszewskiego – mogliśmy poznać specyfikę, kulturę i zabytki Żuław Wiślanych. Doskonała atmosfera, pogoda i wspaniały program pozwoliły nam w pełni cieszyć się swoim towarzystwem.

Serdecznie zapraszamy członków PTTK Oddziału Regionalnego w Gdańsku do udziału w kolejnych zlotach Oddziału! I do organizacji kolejnych oddziałowych zlotów!

Zarząd Oddziału

Poprawiony ( czwartek, 18 kwietnia 2024 16:15 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl