51. Finał Wojewódzki OMTTK PTTK Sopot 2024 zakończony!

PDF Drukuj Email
niedziela, 28 kwietnia 2024 15:56

OMTTK PTTK Sopot 2024 2

51. Finał Wojewódzki 50. OMTTK PTTK odbył się na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Sopocie w dn. 20 kwietnia 2024 roku. Komendantem Turnieju był Rafał Kubiś, Sędzią Głównym – Sławomir Ostrowski, a głównym organizatorem – PTTK Oddział Regionalny w Gdańsku im. Doktora Mariana Czyżewskiego we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 9 w Sopocie.

W Turnieju brało udział 37 uczestników z Gdańska, Starogardu Gdańskiego, Subków i Rumi (12 drużyn 3-osobowych i 1 osoba rezerwowa) z 8 opiekunami, 18 organizatorami i 3 wolontariuszkami – razem 66 osób. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali znaczki (plakietki) turniejowe, naklejki turniejowe oraz materiały promocyjne, przekazane przez Urząd Miasta Sopotu, Sopocką Organizację Turystyczną oraz Nadleśnictwo Gdańsk z siedzibą w Gdyni.

W sobotę, 20.04.2024 r., po uroczystym otwarciu Turnieju, w obecności Prezydent Miasta Sopotu, Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, która objęła Turniej Patronatem Honorowym, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9, Małgorzaty Gładysiewicz oraz Jacka Pałubickiego, Przewodniczącego Pomorskiej Komisji Młodzieżowej PTTK i członka Rady Programowej ds. Młodzieży Szkolnej PTTK, oraz po wręczeniu odznaczeń i podziękowań, rozpoczęły się konkurencje: test wiedzy w salach szkolnych, marsz na orientację w pobliskim lesie i kolarski tor przeszkód na sali gimnastycznej. Rywalizacja trwała do obiadu, a w tym czasie opiekunowie dryżun razem z przewodniczką Małgorzatą Wojtkiewicz udali się na spacer krajoznawczy po Górnym Sopocie, podziwiając sopocką architekturę, Operę Leśną oraz fragmenty sopockiego lasu.

Po obiedzie młodzież kontynuowała rywalizację w zmaganiach turniejowych: samarytance i turystycznym ABC, składającym się z 4 konkurencji: pomiary terenowe, rozpoznawanie obiektów zabytkowych województw pomorskiego i mazowieckiego, rozpoznawanie drzew oraz planowanie wycieczki turystycznej. W tym czasie ocenione zostały również odznaki turystyczne i uprawnienia, zdobyte przez uczniów. Z przyczyn niezależnych od organizatorów (II tura wyborów samorządowych) Turniej został skrócony o jeden dzień, dlatego też wszystko odbyło się w sobotę, 20 kwietnia br., łącznie z podaniem wyników, rozdaniem nagród, dyplomów dla drużyn i listów gratulacyjnych dla opiekunów.

Zakończenie Turnieju odbyło się po kolacji. W uroczystości wręczenia nagród, dyplomów i listów gratulacyjnych wziął udział Prezes PTTK Oddziału Regionalnego w Gdańsku, Józef Piotrowicz. Sponsorami nagród byli: Zarząd Główny PTTK w Warszawie, PTTK Oddział Regionalny w Gdańsku, Urząd Miasta Sopotu, Nadleśnictwo Gdańsk z siedzibą w Gdyni oraz Sopocka Organizacja Turystyczna. Turniej dofinansowano ze środków ZG PTTK. Nagrody wręczono wszystkim drużynom uczestniczącym w Turnieju!

Zwyciężyły drużyny: Ekoturyści 1 ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi i Książęta 1 z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi. Zwycięskie drużyny w swoich kategoriach wiekowych wezmą udział w Finale Centralnym 50. OMTTK PTTK w Kozienicach w wojewodztwie mazowieckim w dn. 6-9 czerwca 2024 roku. Gratulujemy, życzymy powodzenia w Finale i składamy wszystkim uczestnikom, opiekunom drużyn i organizatorom serdeczne podziękowania za udział i współorganizację tej tak ważnej dla naszego Towarzystwa imprezy młodzieżowej!

Organizatorzy

 OMTTK PTTK Sopot 2024 3

 

Poprawiony ( czwartek, 02 maja 2024 11:30 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl