Wyniki II Pomorskiego Konkursu Krasomówczego

PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 października 2011 14:38

Logo_Oddziau_Regionalnego_PTTK_w_GdanskuW II Pomorskim Konkursie Krasomówczym, który odbył się 21 października 2011 roku w Gdańsku, wzięły udział 22 osoby – 14 dzieci ze szkól podstawowych, 6 – z gimnazjalnych, 2 – z ponadgimnazjalnych. Uczestnicy przyjechali z Tczewa, Gdańska, Chojnic, Rumi i Wejherowa.

Zwycięzcami zostali: w kategorii szkół podstawowych: I miejsce – Jakub Bąkowski (temat: Tczewianie z pasją, Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie, opiekun: Hanna Brange), II miejsce ex aequo – Mikołaj Chachaj (temat: Krowi ogon, czyli słowo o Półwyspie Helskim, Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie, opiekun: Ramona Sosnowska) oraz Aleksandra Panek (temat: Spacer po Rumi, Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi, opiekun: Alina Dempc); w kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce – Malwina Bardo (temat: Kartuzy stolicą Kaszub, Gimnazjum nr 1 w Gdańsku, opiekun: Grażyna Mejer), II miejsce – Katarzyna Guentzel (temat: Brama Człuchowska w Chojnicach, Gimnazjum nr 2 w Chojnicach, opiekun: Mirella Stanisławska); w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – miejsc nie przyznano.

Wymienione osoby zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Legnicy w dniach 3-6 listopada 2011 roku. Na stronie www.infolegnica.pl w Aktualnościach dostępne są: komunikat organizacyjny oraz program Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla Dzieci Szkół Podstawowych i Młodzieży Gimnazjalnej w Legnicy. Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego zamieszczony jest na stronie www.mlodziez.pttk.pl w zakładce Konkursy > Konkursy Krasomówcze. Uczestników pomorskich eliminacji oraz ich opiekunów, którzy udają się na finał, prosimy o zapoznanie się z regulaminem, ustalenie dwóch tematów wystąpień oraz przesłanie ich na adres e-mailowy Oddziału Regionalnego PTTK w Gdańsku. Organizatorzy eliminacji wojewódzkich wysyłają pisemne zgłoszenia laureatów do organizatorów finału w Legnicy.

Klasyfikacja pozostałych uczestników II Pomorskiego Konkursu Krasomówczego wygląda następująco: szkoły podstawowe: III miejsce – Maciej Lubocki i Roksana Rozinska, IV miejsce – Natalia Mieczkowska, Weronika Hennig i Martyna Labuda, V miejsce – Przemysław Czerewatyj-Wyszecki, Weronika Laskowska i Wiktoria Czapska-Pruszak, VI miejsce – Natalia Zwara i Adrianna Osęka, dyplom za udział w konkursie otrzyma Violetta Kugiel; szkoły gimnazjalne: III miejsce – Monika Chamier Cieminska i trzy wyróżnienia – Dawid Sienkiewicz, Maciej Kapicki i Klaudia Potracka; szkoły ponadgimnazjalne – Swietłana Kriuczkowa i Klaudia Kurowska otrzymują dyplomy za udział w konkursie.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy oraz nagrody – o szczegółach jeszcze poinformujemy. Uczestników konkursu – tych, którzy mogą i chcą – serdecznie zapraszamy do wystąpienia ze swoim tematem na II Pomorskiej Młodzieżowej Sesji Krajoznawczej w dniu 4 listopada 2011 roku w Gdyni Oksywiu. Uczestnikom i opiekunom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Dziękujemy również fundatorom nagród – Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku przy Gdańskiej Fundacji Wody oraz Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku, w tym Biuru ds. Euro 2012.

Organizatorzy

Poprawiony ( piątek, 25 listopada 2011 12:44 )
 
free pokereverest poker revie
Wykonanie: www.BrosBit.pl